AOCJY4B-10.000MHZ-SW
DigiKey Part Number
535-10694-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOCJY4B-10.000MHZ-SW
Description
XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz VCOCXO Sine Wave Oscillator 12V Standby (Power Down) 6-DIP (0.701", 17.80mm), 5 Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AOCJY4B-10.000MHZ-SW Models
Category
Output
Sine Wave
Mfr
Voltage - Supply
12V
Series
Frequency Stability
±2ppb
Packaging
Tray
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
6-DIP (0.701", 17.80mm), 5 Leads
Type
Size / Dimension
1.421" L x 1.071" W (36.10mm x 27.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)