AK2PBF1-156.2500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
6 SMD
Abracon: Who We Are Today
AK2PBF1-156.2500
DigiKey Part Number
535-AK2PBF1-156.2500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AK2PBF1-156.2500
Description
XTAL OSC XO 156.25MHZ 2.5V LVPEC
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AK2PBF1-156.2500 Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
50mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)