ABM3-50.000MHZ-D2Y-T
DigiKey Part Number
535-10652-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3-50.000MHZ-D2Y-T
Description
CRYSTAL 50.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz ±20ppm Crystal 18pF 25 Ohms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM3-50.000MHZ-D2Y-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
25 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
50 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)