ABM11-48.000MHZ-B7G-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ABM11-48.000MHZ-B7G-T |
Description | CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 48 MHz ±15ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ABM11-48.000MHZ-B7G-T Models |
Category | Load Capacitance 10pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 48 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency Stability ±15ppm | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency Tolerance ±15ppm | Height - Seated (Max) 0.023" (0.59mm) |