ABLSG-9.216MHZ-D2Y-T
DigiKey Part Number
535-10604-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10604-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10604-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLSG-9.216MHZ-D2Y-T
Description
CRYSTAL 9.2160MHZ 18PF SMD
Detailed Description
9.216 MHz ±20ppm Crystal 18pF 60 Ohms HC-49/US - 3 Lead
EDA/CAD Models
ABLSG-9.216MHZ-D2Y-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
9.216 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)