ABLSG-25.000MHZ-D2YF-T
DigiKey Part Number
535-ABLSG-25.000MHZ-D2YF-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABLSG-25.000MHZ-D2YF-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABLSG-25.000MHZ-D2YF-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLSG-25.000MHZ-D2YF-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US - 3 Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABLSG-25.000MHZ-D2YF-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)