ABLS-4.000MHZ-20-R150-L4Q-T
DigiKey Part Number
535-ABLS-4.000MHZ-20-R150-L4Q-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABLS-4.000MHZ-20-R150-L4Q-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS-4.000MHZ-20-R150-L4Q-T
Description
CRYSTAL 4.0000MHZ 20PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
4 MHz ±30ppm Crystal 20pF 150 Ohms HC-49/US
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABLS-4.000MHZ-20-R150-L4Q-T Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
4 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US
Frequency Stability
±100ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)