S-85M0AC39-H6T6S
DigiKey Part Number
1662-S-85M0AC39-H6T6STR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-85M0AC39-H6T6S
Description
IC REG BUCK 3.9V 50MA 6WLP
Detailed Description
Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.9V 1 Output 50mA 6-UFBGA, WLBGA
Category
Voltage - Input (Max)
5.6V
Frequency - Switching
1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Min)
2.2V