S-1313D13-A4T1U3
DigiKey Part Number
1662-3031-2-ND - Tape & Reel (TR)
1662-3031-1-ND - Cut Tape (CT)
1662-3031-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-1313D13-A4T1U3
Description
IC REG LIN 1.3V 175MA HSNT-4-A
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 175mA HSNT-4-A
Category
Voltage Dropout (Max)
1.11V @ 100mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Voltage - Input (Max)
5.5V
Supplier Device Package
HSNT-4-A
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.3V