S-1312D29-A4T1U3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA HSNT-4-A
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-1312D29-A4T1U3
DigiKey Part Number
S-1312D29-A4T1U3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-1312D29-A4T1U3
Description
IC REG LIN 2.9V 150MA HSNT-4-A
Detailed Description
PSRR
65dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Supplier Device Package
HSNT-4-A
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.9V
Base Product Number
Voltage Dropout (Max)
0.32V @ 100mA