S-1312A18-A4T1U3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA HSNT-4-A
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-1312A18-A4T1U3
DigiKey Part Number
S-1312A18-A4T1U3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-1312A18-A4T1U3
Description
IC REG LIN 1.8V 150MA HSNT-4-A
Detailed Description
EDA/CAD Models
S-1312A18-A4T1U3 Models
PSRR
70dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Voltage - Input (Max)
5.5V
Supplier Device Package
HSNT-4-A
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Base Product Number
Voltage Dropout (Max)
0.43V @ 100mA