CHG-1008-001010-KEP
DigiKey Part Number
3M9077-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHG-1008-001010-KEP
Description
CONN RCPT 8POS IDC 22-24AWG GOLD
Detailed Description
8 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 22-24 AWG
EDA/CAD Models
CHG-1008-001010-KEP Models
Number of Positions
8
Pitch
0.100" (2.54mm)