8KCJ-0966-0250
DigiKey Part Number
19-8KCJ-0966-0250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8KCJ-0966-0250
Description
TWIN AXIAL PCI EXPRESS X16 SURFA
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
164 Position PCIe x16 Receptacle to Card Edge 0.820' (250.00mm, 9.843") Silver Unshielded
Category
Gender
Female to Male
Manufacturer
3M
Cable Type
Flat, Twin Axial
Series
Usage
Internal
Packaging
Bulk
Length
0.820' (250.00mm, 9.843")
Part Status
Active
Color
Silver
Cable Connectors
PCIe x16
Shielding
Unshielded
Number of Positions
164
Wire Gauge
30 AWG