1CX12-35-QS-004.0
DigiKey Part Number
19-1CX12-35-QS-004.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1CX12-35-QS-004.0
Description
3M COAXPRESS INDUSTRIAL CAMERA C
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial HD-BNC to HD-BNC 12.00mm OD Coaxial Cable 157.5" (4.0m) 13.1'
Category
2nd Connector
HD-BNC Plug (4), Right Angle
Manufacturer
3M
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
157.5" (4.0m) 13.1'
Part Status
Active
Cable Type
12.00mm OD Coaxial Cable
Style
HD-BNC to HD-BNC
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
HD-BNC Plug (4)
Color
Black
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
0°C ~ 40°C